1- W tym roku to JA daję się poznać! ;) Konkurs #DSP2017

Witam Cię w moim świecie pełnym wyzwań i nowych doświadczeń. Przedstawię Ci mój jak na razie najważniejszy projekt w moich początkujących ( można nawet powiedzieć że raczkujących krokach w świecie programistycznym). To wzięcie udziału w konkursie Daj się poznać 2017.

 

Jestem osobą ambitną, ale bardzo szybko potrafię się zniechęcić. Dlaczego więc postanowiłam wziąć udział w tym konkursie? Otóż regulamin konkursu mówi o regularnych wpisach na blogu – dzięki temu w każdym tygodniu będę zmotywowana nie dość, że do napisania nowego wpisu na blog to dodatkowo będę pogłębiać swoją wiedzę programistyczną.
Do konkursu zachęcił mnie mój chłopak - programista z wielką pasją i powołaniem do tego, co tworzy. Skoro mój Mistrz zapisał się do konkursu to dlaczego i ja nie mogę spróbować swoich sił ?;)
W końcu Maciej Aniserowicz (devstyle) ciągle powtarza, że ten konkurs jest nie tylko dla tych, co od paru lat piszą kod a również i dla tych, którzy swoją przygodę dopiero zaczynają.

 

Jako osoba dopiero zaczynająca swoją przygodę z programowaniem stawiam na przede wszystkim naukę poprzez systematyczne pisanie postów na blogu oraz projektowanej aplikacji. W końcu najbardziej uczymy się na pisaniu programów a nie tylko poprzez czytanie książek.
Co to za projekt ? Aplikacja będzie stworzona do mojego codziennego użytku. Codziennie przemieszczam się komunikacją miejską na terenie Krakowa. Kierunek najczęściej ten sam tzn dom - uczelnia i z powrotem. Co prawda droga ta sama, ale pojawiają się inne godziny wyjazdu, przyjazdu a czasem zdarza się również odjazd z innego przystanku. Dlatego chcę zaprojektować aplikacje która pokaże mi oraz Wam jak najszybciej dotrzeć do wyznaczonego celu z uwzględnieniem mapy, godziny planowanego przyjazdu na miejsce w czasie rzeczywistym. Moim celem jest również informowanie w aplikacji o utrudnieniach na drodze oraz przewidywanie czasu realnego ale czas pokaże czy uda się wszystko zrobić.

 

Technologie w których będę pisać projekt ( chociaż znając moje pomysły, może się tutaj ta lista troszkę rozszerzyć 🙂 ):
c#
c++
JavaScript
Ajax
Termin realizacji projektu:
od 1.03 – 31.05 w tym tygodniowo 2 wpisy na blogu - jeden na temat projektu a drugim tematem będzie wprowadzanie początkujących lub przyszłych programistów w świat  kodu, np. np proste programy pisane w konsoli.
Docelowo wpisy będą pojawiały się we środy i soboty ale każdy z nas jest człowiekiem - zawsze może coś wypaść
Trzymajcie kciuki i odwiedzajcie mój blog jak również mnie w social mediach!:)
Twitter
Instagram
Snapchat - piotrowinka2410
Fanpage na Facebooku

3….2…1… Zaczynamy !

3 thoughts on “1- W tym roku to JA daję się poznać! ;) Konkurs #DSP2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *